Partea a 3-a din seria Divergent. Dar si cea mai proasta de pana acum.
Am avut senzatia in fiecare clipa ca a fost facut deodata cu partea a 2-a si s-au gandit in ultimul moment sa il imparta in doua parti. De asemenea, si acesta a lasat loc de o imagine a urmatorului film din seria Divergent.
Aici, s-a mers pe acelasi tipar din Insurgent, usoara telenovela, actiune okish, caterinca lui Peter prezenta, insa mult prea multe clisee exagerate si faze in care spui cu voce tare "las-o ca e prea de tot".
Bila alba a filmului, Jeff Daniels, este neschimbat (fizic) fata de Dumb and Dumber, cel din 1994.
Nota: 7/10
Allegiant
After the earth-shattering revelations of INSURGENT, Tris must escape with Four and go beyond the wall enclosing Chicago. For the first time ever, they will leave the only city and family they have ever known. Once outside, old discoveries are quickly rendered meaningless with the revelation of shocking new truths. Tris and Four must quickly decide who they can trust as a ruthless battle ignites beyond the walls of Chicago which threatens all of humanity. In order to survive, Tris will be forced to make impossible choices about courage, allegiance, sacrifice and love.
Se afișează postările cu eticheta Divergent. Afișați toate postările
Se afișează postările cu eticheta Divergent. Afișați toate postările
miercuri, 13 iulie 2016
Insurgent
Insurgent este continuarea de la Divergent. Divergent a fost un film bunicel avand in vedere ca l-am vazut la cinema si a luat un punct in plus pentru asta. Well, partea a 2-a este mai slaba ca prima parte, dar este o continuare care totusi te face sa astepti cat de cat si ultima parte.
Actorii nu sunt wow, nu exista nici chimie intre cei doi, tipa nu are expresivitate mai deloc, iar aici vorbim despre un SF/Action, dar ei tot incearca sa bage o mica telenovela acolo si nu-si are deloc locul. Caleb parca este cantitate neglijabila, doar Peter mai aduce putin fun in actiune.
Finalul este previzibil si se observa clar ca urmeaza curand partea a 3-a. In rest, faze bunicele, coloana sonora buna si faze amuzante provocate de Peter.
Nota: 8/10
Insurgent
Beatrice Prior must confront her inner demons and continue her fight against a powerful alliance which threatens to tear her society apart with the help from others on her side.
Actorii nu sunt wow, nu exista nici chimie intre cei doi, tipa nu are expresivitate mai deloc, iar aici vorbim despre un SF/Action, dar ei tot incearca sa bage o mica telenovela acolo si nu-si are deloc locul. Caleb parca este cantitate neglijabila, doar Peter mai aduce putin fun in actiune.
Finalul este previzibil si se observa clar ca urmeaza curand partea a 3-a. In rest, faze bunicele, coloana sonora buna si faze amuzante provocate de Peter.
Nota: 8/10
Insurgent
Beatrice Prior must confront her inner demons and continue her fight against a powerful alliance which threatens to tear her society apart with the help from others on her side.
Abonați-vă la:
Postări (Atom)